شخصیت جایزه امارات حریم هوایی اخبار اقتصادی و بازرگانی

شخصیت: جایزه امارات حریم هوایی اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی تابلوی خطر پیش روی رونق مسکن

سرازیر شدن سرمایه‌ها به سمت سیستم بانکی جهت دریافت سود ۲۰ درصد گواهی سپرده، زیاد کردن تقاضای خرید دلار، اوج بردن قیمت‌های پیشنهادی و احتمال ورشکستگی صندوق پس‌ان

تابلوی خطر پیش روی رونق مسکن

تابلوی خطر پیش روی رونق مسکن

عبارات مهم : بازار

سرازیر شدن سرمایه ها به سمت سیستم بانکی جهت دریافت سود ۲۰ درصد گواهی سپرده، زیاد کردن تقاضای خرید دلار، اوج بردن قیمت های پیشنهادی و احتمال ورشکستگی صندوق بعد انداز مسکن یکم به عنوان بااهمیت ترین کانال پرداخت وام به خریداران مسکن، این بازار را تحت تاثیر قرار داده هست.

به گزارش ایسنا، بررسی اوضاع معاملات مسکن در بهمن ماه از طریق مشاوران املاک نشان می دهد بازار مسکن بعد از چند ماه رونق مناسب، در بهمن ماه دچار افت شده است هست؛ آیا که دو عامل تب دلار و زیاد کردن قیمت های پیشنهادی منجر به تعلل خریداران مسکن شده است و از سوی دیگر کم کردن قدرت پمپاژ نقدیگی به طرف تقاضا این بازار را ترساندن می کند.

مشاوران املاک می گویند که شب عید سال گذشته بازار رونق بهتری داشت ولی امسال با وجود آنکه در ماه های قبل شاهد زیاد کردن قرادادهای خرید و فروش بودیم، در بهمن ماه معاملات مجددا افت کرد. برآوردها از علت سکته بازار مسکن به عواملی همچون هجوم سرمایه ها به سمت بازار ارز و تعلل خریداران ناشی از قیمتهای پیشنهادی دارد.

تابلوی خطر پیش روی رونق مسکن

هم چنین از دو روز قبل بانک مرکزی بانک مرکزی بسته سیاستی سه گانه به منظور جذب نقدینگی و حرکت آن از بازار ارز به سمت شبکه بانکی، معرفی و جهت اجرا ابلاغ کرد. دو مورد از سیاست های مدنظر به دریافت گواهی سپرده اعم از ریالی و ارزی تخصیص داده شده است دارد. در این طرح قرار است سود ۲۰ درصد به گواهی سپرده پرداخت شود. کارشناسان معتقدند اجرای این طرح می تواند منجر به زیاد کردن جذابیت سپرده گذاری و کم کردن جذابیت بازار مسکن شود.

هم چنین نگرانی ها از ورشکستگی صندوق بعد انداز مسکن یکم به عنوان بااهمیت ترین طرح دولت جهت منزل دار شدن اقشار میانی، زیاد کردن یافته هست. بعد از این که مدیرعامل بانک مسکن نسبت به زیاد کردن خروجی های این صندوق ابراز نگرانی کرد، پیشنهاد داد که دولت از صندوق توسعه ملی جهت کمک به تسهیلات دهی این صندوق استفاده کند. کارشناسان هم پیش از این نسبت به از دست رفتن خوداتکایی صندوق بعد انداز مسکن یکم هشدار داده بودند.

سرازیر شدن سرمایه‌ها به سمت سیستم بانکی جهت دریافت سود ۲۰ درصد گواهی سپرده، زیاد کردن تقاضای خرید دلار، اوج بردن قیمت‌های پیشنهادی و احتمال ورشکستگی صندوق پس‌ان

از وقت راه اندازی صندوق بعد اندازمسکن یکم در ۱۸ خردادماه ۱۳۹۴ تا کنون ۳۵۷ هزار منزل اولی جهت دریافت تسهیلات سپرده گذاری کرده اند و ۳۳ هزار فقره تسهیلات پرداخت شده است هست. این حجم از تسهیلات هنوز دلواپس کننده نیست ولی به گفته ی مدیرعامل بانک مسکن، این فرآیند رو به زیاد کردن است و هر هفته به حجم تسهیلات پرداختی افزوده می شود.

سود این تسهیلات هم اکنون ۹.۵ درصد است که در بافت فرسوده به ۸ درصد کم کردن می رسد، بنابراین به عنوان پایین ترین قیمت سود تسهیلات بانکی از جذابیت نسبتا خوبی جهت متقاضیان خرید مسکن برخوردار است.

واژه های کلیدی: بازار | صندوق | اندازی | تسهیلات | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs